شورای پنجم

پس از انتخابات تا شروع به کار شورا

 • فخاری در گفتگو با رادیو اقتصاد/ اولویت مشترک منتخبان شورای پنجم و شهردار منتخب

  -اصلاح نظام درآمدی و اقتصادی شهر و مدیریت شهری تهران -شفاف سازی و دسترس پذیر کردن نظارت بر فرایندهای مالی – جایگزین کردن درآمدهای پایدار: تصمیم این است ولی باید توجه داشت که فرایندی زمان بر دارد -بایستگی بهره گرفتن از تجربه های کارا و سودمند جهانی -بایستگی توجه به زیرساخته های چندگانه -نیاز به همکاری نهادهای حاکمیتی و مردمی و نظام های تخصصی

  (کانال تلگرام، ۲۶ مرداد ۱۳۹۶)

  #مدیریت_شهری #شفافیت #نظارت

 • انتقاد الهام فخاری از پلمپ مرکز آموزشی کودکان کار

  در حال حاضر و با پلمپ شدن این ساختمان، این کودکان در پارک و روی چمن آموزش می‌بینند.

  ( توییتر، ۱۱ تیر ۱۳۹۶)

  #کودک_کار

 • فخاری در گفتگو با شهرفردا: پیشنهاد ایجاد مرکز آفرینش های شهری

  در شهرهای توسعه یافته تنها مدیران به حل مسایل شهری نمی پردازند، بلکه همکاری و همفکری گروه های اجتماعی، همیاران نوجوان، فرهیختگان باتجربه و متخصصان اثربخش است.  ایجاد مرکز آفرینش‌های شهری از جمله برنامه های پیشنهادی‌ام برای برنامه ریزی و اجرای بازآفرینی اجتماعی است. در این مدل ما از سازوکارها و روش های پرورش خلاقیت برای یافتن راه چاره های نو بهره می گیریم.

  ( کانال تلگرام، ۲۳ خرداد۱۳۹۶)

 • عزلت گزیدگان را نادیده نگیریم

  نبود بخش عزلت‌گزیده و به انزوا رانده شده جامعه در زندگی روزمره از چشم مدیران شهر و نگاه شهروندان پنهان مانده است. ساخت وساز و برنامه‌ریزی‌های شهری نادرست استفاده اقشار مختلف جامعه از فضاهای شهری را تحت‌تاثیر قرار می‌دهد. در این میان زنان به سبب محدودیت‌های اجتماعی و فرهنگی موجود در کشور عمدتا امکان بهره‌مندی از فضاهای شهری را ندارند. از سوی دیگر این فضاها عموما فضاهایی مردانه بوده و به سبب ویژگی‌های کالبدی خود امکان حضوری ایمن را برای زنان را فراهم نمی‌سازند.برخی تلاش‌ها از جمله شهر الکترونیک و خدمات بر خط امور شهری و برپایی برخی بوستان‌های ویژه زنان گرچه سازنده ولی نابسنده بوده‌اند.

  (وبسایت آرمان امروز،۱۱ خرداد ۱۳۹۶)

  #فضای_عمومی #عدالت_اجتماعی #زنان

پیش از انتخابات ۹۶

الهام فخاری

الهام فخاری، روانشناس و فعال سیاسی اصلاح طلب، متولد ۱۳۵۴درشهر اصفهان است.

 • اودارای  دکترای روانشناسی تربیتی از دانشگاه الزهراست. در انجمن روانشناسی ایران، انجمن مطالعات برنامه ریزی درسی ایران و جمعیت توسعه علمی ایران عضویت دارد و رییس منطقه تهران سازمان عدالت و آزادی است.او در زمان انتخابات سال ۹۶ مسئول روابط عمومی” شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان” بود و از همین طریق به لیست امید راه پیدا کرد.
 • فخاری، نماینده دوره پنجم شورای تهران، عضو  و نایب رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شوراست.