شورای پنجم

 • رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران: ۲۸ هزار صنف مزاحم و ۹۰۰۰ تن زباله هدیه تهران به ری است

  حسن خلیل آبادی بعد از ظهر چهارشنبه در دیدار استاندار تهران با اعضا شورای اسلامی این استان طی سخنانی گفت: شهری با سابقه و قدمت ۸ هزار ساله و با وجود قبله تهران بودن شایسته بهترین بودن است اما سهم منطقه ۲۰ تهران از پاکی هوا در سال تنها ۱۲۵  روز بوده است و در سال های اخیر و هر روز که خبر آلودگی تهران را می شنویم از اینکه شهرری آلوده ترین نقطه تهران است مطلع می شویم.

  خلیل آبادی افزود: ۲۸ هزار صنف مزاحم از تهران وارد شهرری شده است و روزی ۹۰۰۰ تن زباله به غیر از پسماندهای صنعتی که از نظر بهداشتی بسیار خطرناک هستند در شهرری دپو می شود.

  وی در ادامه بیان داشت: ۲ محل دیگر دپوی زباله های تهران یمکی در رباط کریم و نزدیک فرودگاه و دیگری نیز در واوان می باشد.

  رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه در سال ۳۵۰ میلیون متر مکعب آب فاضلاب از طرق ۳ نهر وارد شهرری می شود، گفت: حدود ۵۰۰ واحد صنعتی در شهرری مشغول به کار می باشند مثل کارخانه سیمان و پالایشگاه که سبب آلودگی اب های سطحی این شهر شده است.

  خلیل آبادی در پایان گفت: شهرری توان بالقوه ایجاد یک مرکز توریستی گردشگری را دارد و در همه دنیا با وسایل مازاد کوه و مناظر طبیعی می سازند و ما در تهران با داشتن بی بی شهربانو و مقبره سلجوقیان در آن منطقه با مشکلاتی مواجه هستیم که لازم است ب این نکته توجه ویژه بشود تا بتوانیم به نحوی شایسته از این مناظر و منابع طبیعی بهره مند شویم. #آلودگی #محیط‌زیست #سلامت

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۲ اسفند ۱۳۹۶)

 • مسئول کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر بر توقف هرگونه عملیات عمرانی در امام‌زاده عبدالله شهر ری تأکید کرد.

  حسن خلیل‌آبادی در چهل و هفتمین جلسه شورای شهر در مورد مجموعه آرامستان امامزاده عبدالله شهرری به سازمان اوقاف و امور خیریه جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت:طی روزهای گذشته شاهد آن بودیم که اداره اوقاف شهرستان ری بدون هماهنگی با اداره میراث فرهنگی شهرری، بدون انجام بررسی تخصصی کارشناسان این اداره و به بهانه بازپیرایی اقدام به تخریب سطح قابل توجهی از گورستان کرده‌اند که منجر به از بین رفتن تعداد زیادی از قبور که برخی واجد ارزش میراثی بود، شده است.

  وی افزود: با انتشار این خبر و بازدید کارشناسان کمیته میراث فرهنگی و گردشگری شورای شهر تهران، ری و تجریش و پیگیری‌های اینجانب از مسئولان امر در شهرستان ری قرار بر این شد که با شکایت صورت گرفته از سوی اداره میراث شهرستان ری و حکم صادر شده معاون دادستان شهرستان مبنی بر توقف هرگونه عملیات عمرانی این موضوع زمان بیشتری برای بررسی داشته باشد.

  خلیل آبادی بیان داشت: ولی در روزهای گذشته اداره اوقاف شهرستان ری مجددا بدون توجه به حکم قضایی همانطور که در تصویر مشخص است، دربخش قابل توجهی از محوطه‌ای که ثبت ملی شده است برخلاف مُرِّ قانون مجازات اسلامی در مواد ۵۵۸ و ۵۶۰، اقدام به عملیات عمرانی کرده است.

  وی افزود: به عنوان عضوی از شورای اسلامی شهر و مسئول کمیته میراث فرهنگی و گردشگری که متاسفانه طی چند روز گذشته در همین رابطه مورد بی مهری و گزارش خلاف واقع برخی افرادِ مدعی این امور شدم که در جای خودش قابل پیگیری خواهد بود، اکنون و از این تریبون پارلمان محلی، به مسئولان سازمان اوقاف جمهوری اسلامی ایران تذکر می‌دهم.

  وی یاد آور شد: چرا که باید نسبت به عملکرد اشتباه اداره‌ کل تابع خود در مورد زیر پا گذاشتن متن صریح قانون پاسخگو باشند و هرچه سریعتر درصدد جبران برآیند.

  خلیل آبادی بیان داشت:چراکه بنا به حکم قانون انجام هرگونه عملیات عمرانی در آرامستان مذکور بدون نظارت اداره میراث فرهنگی جرم محسوب می‌شود‌. وی افزود ضمنا از سازمان میراث فرهنگی خواستار انجام وظایف و ماموریت های خود در پیشگیری از آسیب رسیدن به اماکن تاریخی و میراثی تحت پوشش خود در خصوص مراقبت از اماکن ثبت ملی شده هستم و درخواست دارم این موضوع را جدی‌تر بگیرد تا شاهد تکرار این حوادث تلخ فرهنگی نباشیم.#بنای_تاریخی

  (وبسایت شورا آنلاین، ۲۹ بهمن ۱۳۹۶)

 • واکنش عضو شورا به منتقدان شهرداری: یادشان رفته بعد از باران چند دقیقه ای در تهران چه خبر می شد!

  به گزارش شورا‌آنلاین، خلیل آبادی درباره برخی واکنش ها به عملکرد شهرداری تهران در زمان بارش برف گفت: رعایت اخلاق و انصاف در جامعه باید پایه قضاوت اخلاقی باشد و متاسفانه شهردار و شورای شهر پنجم مورد بی مهری رقبا و حتی همفکران خود قرار گرفتند و برخی آن چنان در قضاوت به افراط افتاده اند که فعالیت مدیریت شهری در این ایام به رغم تحویل گرفتن یک شهرداری ورشکسته را نیز زیر سوال می برند.

  عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به مشکلات دوره مدیریت پیشین شهرداری تصریح کرد: خیابان های آب گرفته ناشی از باران چند دقیقه ای و سیل وحشتناک داخل ایستگاه ها و خط مترو و ده ها و صدها مساله و مشکل ناشی از بی توجهی ها و بی برنامگی ها در ۱۴ ساله گذشته را فراموش کرده اند و از شهرداری که تنها ۵ ماه است، فعالیت خود را آغاز کرده است، رفع همه مسایل و مشکلات شهر را مطالبه می کنند.

  وی ضمن تاکید بر اینکه برف بی سابقه در تهران را مستمسک قرار داده اند، افزود: خدمات شبانه روزی مدیران و کارگران زحمتکش شهرداری را با هدف تضعیف شخص شهردار با نقد بی انصافانه زیر سوال می برند و خاطرشان نیست در گذشته پس از یک بارندگی چند دقیقه ای تهران چه خبر می شد.#مدیریت_شهری

  (وبسایت شورا آنلاین، ۱۶ بهمن ۱۳۹۶)

 • خلیل آبادی: عملکرد شهرداری با توجه به حجم کم نظیر برف و امکانات کم مثبت بود

  خلیل آبادی با بیان اینکه حجم برف به حدی بود که با سیستم هایی که شهرداری در اختیار داشت نمی توانست مانع آسیب دیدن درختان شود، افزود: شهرداری تهران برخی امکانات مانند برف روب های جدید که تکنولوژی بالایی دارند را در اختیار ندارد.

  این عضو شورای شهر با اشاره به اینکه هر ۳۰-۴۰ سال چنین اتفاقی در تهران رخ می دهد، گفت: اما در مجموع شهرداری تهران همه تلاش خود را به کار گرفت و توانست از بروز بحران در تهران و قفل شدن شهر جلوگیری کند و عبور و مرور به حالت عادی جریان داشت.

  وی همچنین با اعلام اینکه در بررسی های به عمل آمده، عناصر مناطق و نواحی از کارگران زحمتکش خدمات شهری تا شهرداران مناطق همه فعال و مشغول به کار بودند، اظهار کرد: تمرکز شهرداری تهران بر روی بزرگراه ها و خیابان های اصلی بود و برای همین مردم در خیابان های فرعی و کوچه ها، مقداری با مشکل رو به رو شدند.

  خلیل آبادی با تاکید بر این که در بازدیدی که از مناطق ۱۱، ۱۲، ۱۶و ۲۰ داشتم عملکرد این مناطق خوب بود و معابر فرعی را هم حتی الامکان پوشش داده بودند، خاطر نشان کرد: علاوه بر این گرمخانه ها نیز تا جایی که ظرفیت داشتند نسبت به جذب افراد اقدام کردند و خوشبختانه آماری فوت کارتن خواب ها به من گزارش نشده است. #خدمات_شهری 

  (وبسایت شورا آنلاین، ۱۱ بهمن ۱۳۹۶)

 • عضو شورای شهر تهران گفت: بهتر است با طی مراحل قانونی، مراکزی که شهرداری خدمات ارائه می‌دهد تعرفه‌گذاری شود.

  خلیل آبادی در چهلمین جلسه شورای شهر تهران گفت: براساس بررسی‌های انجام شده مجموعه‌های خدماتی و گردشگری در شهر تهران مانند برج میلاد، اراضی عباس‌آباد، پارک قصر و غیره بدون رعایت دستورالعمل مربوط به نرخ‌گذاری خدماتی که شهرداری باید ارائه دهد فعالیت می‌کند که باید نسبت به آن اقدام جدی صورت گیرد.
  وی ادامه داد: با اخذ دستورالعمل از شورا و با هزینه‌های متفاوتی از مردم این خدمات ارائه می‌شود که موجب اعتراض شهروندان شده است.
  خلیل‌آبادی گفت: بهتر است با طی انجام مراحل قانونی و تعرفه‌گذاری کلیه مراکزی که شهرداری خدمات ارائه می‌دهد اقدام لازم صورت گیرد. #گردشگری

  (وبسایت شوراآنلاین، ۳ بهمن ۱۳۹۶)

 • خلیل آبادی: بعید می‌دانم طرح جدید ترافیک به تصویب شورای شهر تهران برسد.

  خلیل‌آبادی در خصوص بررسی طرح جدید ترافیک گفت: هنوز این موضوع در صحن شورا بررسی نشده است و در حال حاضر در کمیسیون حمل و نقل شورا در حال بررسی است. وی با بیان اینکه بعید است این طرح به تصویب برسد، گفت: طبق قانون نهایتاً‌ تا ۱۵ بهمن باید این طرح به تصویب برسد. ولی بعید می‌دانم که سال آینده طرح جدید اجرایی شود.
  به گفته عضو شورای شهر تهران اگر طرح جدید در سال آینده اجرایی نشود طبق روال قبل آرم طرح ترافیک را توزیع خواهیم کرد.
  خلیل آبادی در خصوص وضعیت سهمیه‌ها گفت:‌ سهمیه‌ها هم به روال قدیم است و قطعا نرخ‌ها نیز بر پایه سال گذشته است و تغییر جزئی خواهد کرد.#طرح_ترافیک

  (وبسایت شورا آنلاین، ۲ بهمن ۱۳۹۶)

 • رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران افکار عمومی اجازه تغییر چهره خانه «نیما» را نخواهد داد

  رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران گفت: در صورتی که تغییر کاربری خانه نیما یوشیج به تغییر چهره ملک منجر شود، افکار عمومی مساله را نخواهند پذیرفت و شهرداری باید به مسئله ورود می کند.

  حسن خلیل آبادی در خصوص اخباری مبنی بر تغییر کاربری خانه «نیما یوشیج» گفت: مالک این خانه ادعا کرده است با توجه به اینکه این ملک از ثبت ملی خارج شده تصمیم دارد بنا را به سفره خانه تبدیل کند.

  وی در ادامه با تاکید بر اینکه اگر در تغییر کاربری چهره ملک نیز تغییر کند، افکار عمومی و هنرمندان نخواهند پذیرفت، تصریح کرد: به نظر می‌رسد مالک با سازمان میراث فرهنگی و شهرداری تهران قصد همکاری دارد و بدون هیچگونه تغییری در ساختار قصد مبدل کردن خانه نیما را به سفره خانه دارد.

  رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای اسلامی شهر تهران افزود: تغییر کاربری اهمیت چندانی ندارد و آنچه که حائز اهمیت است، جلوگیری از تخریب این بنای تاریخی و ارزشمند است. در صورتی که تغییر کاربری خانه نیما یوشیج به تغییر چهره ملک منجر شود،  شهرداری باید به مساله ورود کند که مطمئنا با درخواست هایی که هنرمندان از شهردار کرده‌اند، شهرداری به مساله ورود کرده و مانع تخریب و تغییر چهره منزل پدر شعر نو فارسی می شود. #خانه_تاریخی #بنای_تاریخی

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۳۰ دی ۱۳۹۶)

 • رییس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران، ری و تجریش از نامگذاری معبر یا مکانی به نام جان باختگان حادثه سانچی خبر داد.

  حسن خلیل‌آبادی ضمن تسلیت به مردم ایران و به خصوص خانواده‌های داغدار حادثه “سانچی” گفت:  این حادثه یکی از غم بار ترین حوادثی بودکه تا کنون رخ داده و بر همین اساس اعضای شورای شهر به منظور ارج نهادن به زحمات دریانوردان وکشتیرانان و کسانی که در راه پیشرفت کشور جان خود را از دست داده‌اند، نام گذاری معبر، مکان و یا یادمانی را در دستور کار خود قرار خواهد داد.

  خلیل‌آبادی با بیان اینکه این نامگذاری که به منظور گرامیداشت یاد و خاطره این از خود گذشتگی خواهد بود در کمیته نام گذاری شورای شهر تهران، ری و تجریش مطرح خواهد شد گفت: امیدواریم هرچه سریع‌تر و در زمان کوتاهی این نام گذاری صورت گیرد.#مناسبتی

  (وبسایت شورا آنلاین، ۲۷ دی ۱۳۹۶)

 • عضو شورای شهر تهران؛ ساختمان های ناایمن تهران جان مردم را تهدید می کند

  حسن خلیل آبادی با اشاره به اینکه در آستانه سالگرد حادثه پلاسکو، به عنوان همشهری و عضو شورای شهر، وظیفه تکریم و همدلی با خانواده های معظم شهدای آتش نشان را داشتم، گفت: بعضی مشاغل نسبت به دیگر مشاغل جامعه اهمیت مضاعفی دارد که آتش نشانی یکی از این مشاغل است که در دل آن ایثارگری و جان فشانی نهفته است.

  وی، وجود همشهریان ایثارگر را مایه دلگرمی و مباهات برشمرد و افزود: به وجود انسان هایی که این چنین در زمان های بحرانی فداکاری می کنند تا خسارت به مردم و شهروندان گرفتار در حادثه، کمتر شود، غبطه می خورم.

  عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش یادآور شد: شهرداری بایستی ساختمان های ناایمن را شناسایی کند تا جان مردم در حادثه های مشابه پلاسکو تهدید نشود.#مناسبتی #ایمنی #پلاسکو

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۲۳ دی ۱۳۹۶)

   

   

 • چالش سرویس بهداشتی در تهران

  خلیل آبادی با اشاره به این که یکی از مشکلات اساسی گردشگری در تهران فقدان سرویس‌های بهداشتی است گفت: در واقع به مسایل بهداشتی شهر که مسایلی پیش پا افتاده است بی‌توجهی می‌کنیم. این موضوعات در کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر پیگیری خواهد شد. از طرفی با مهارت اجتماعی در سطح شهر فاصله داریم. رفتارهای فردی ما خوب است اما رفتارهای اجتماعی برای جذب توریست باید تقویت شود اگر این موضوع تقویت شود حال فرهنگ عمومی بهتر می‌شود و در نهایت گردشگر نیز جذب خواهد شد. #گردشگری

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۲۰ دی ۱۳۹۶)

 • واکنش برخی اعضای شورا به اطلاعیه زودهنگام معاونت ترافیک شهرداری تهران

  حسن خلیل آبادی عضو شورای شهر تهران در این رابطه تصریح کرد: طرح جدید ترافیک باید به تأیید شورای شهر تهران رسیده و نرخ عوارض آن در شورای شهر به تصویب برسد. همانطور که در هفته گذشته مجید فراهانی در خصوص بی اطلاعی شورا در این رابطه تذکر داد هنوز اعضاء از کلیات طرح اطلاعی ندارند. بنابراین تا نظر شورا تأمین نشود اعلام اینکه ثبت نام برای طرح در سال ۹۷ انجام نمی شود، درست نیست. #طرح_ترافیک

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۱۶ دی ۱۳۹۶)

 • درآمد بی‌حساب و کتاب و فراوان در شهرداری باعث فساد شد / بخش زیادی از خدمات شهرداری در حوزه وظایف شهرداری نیست

  حسن خلیل‌آبادی با حضور در جمع شورایاران ، دبیران ، فعالین اجتماعی ، نمایندگان سمن ها ، شهرداران نواحی و شهردار منطقه ۱۵ در سرای محله طیب طی اظهاراتی گفت:من فقط به فکر شهرری نیستم تمام تهران اعم از شمال و غرب و شرق و به ویژه جنوب آن برای من مثل شهرری است و افتخار من این است که ۶۲ سال در بین مردمی مثل خودم در جنوب شهر زندگی کردم. درآمد بی‌حساب و کتاب و فراوان در شهرداری باعث فساد شد ، بخش زیادی از خدمات شهرداری در حوزه وظایف شهرداری نیست.کارکنان پیمانکاران خدماتی مثل پاکبانان از شهرداری طلبکارند ، چطور شهرداری میلیاردها تومان خرج ساخت مساجد کرد که هنوز هم محتاج هزینه است ، ولی مردمی که منازلشان در طرح بوده و واگذار کرده اند به شهرداری هنوز طلبکار و سرگردان هستند؟!

  هزاران میلیارد تومان پول شهرداری معلوم نیست کجاست ، کرباسچی را با اتهام ۲۰ میلیون تومانی هر روز از تلویزیون نشان دادند و محاکمه کردند.

  اعمال فشار برای حل معضلات اجتماعی آن را گسترده تر خواهد کرد ، معضل دروازه غار اکنون از منطقه ۱۵ سردرآورده است. #شفافیت #بودجه #فساد

  (وبسایت رسمی خلیل آبادی، ۱۰ دی ۱۳۹۶)

 • خلیل‌آبادی از نام‌گذاری تونل آرش- اسفندیار به نام مصدق خبر داد و گفت: این نامگذاری در نوبت بررسی در صحن علنی شورای شهر است

  حسن خلیل آبادی، رئیس کمیته میراث فرهنگی شورای شهر تهران گفت:در کمیته نامگذاری، موضوع نامگذاری خیابانی به نام دکتر مصدق را به عنوان مطالبه عمومی پیگیری خواهیم کرد.

  مصدق چهره‌ای ملی است و هیچ فرد منصفی نمی‌تواند خدمات او را انکار کند. زحماتی که مصدق برای ایران کشیده برای کشورهای خاور میانه الگو شده است و آنها خیابان هایی را به نام او نامگذاری کرده اند. مرحوم مصدق مورد غضب انگلیس، آمریکا و مستکبران زمان بوده و در عین حال یکی از چهره‌های مبارز و وطن دوست بوده است. شأن مصدق این است که یکی از معابر بزرگ به نام او نامگذاری شود. البته از سوی مراکزی حساسیت‌هایی نسبت به نامگذاری خیابانی به نام مصدق وجود دارد که این حساسیت‌ها باید با گفت‌وگو حل شود.

  (وبسایت رسمی خلیل آبادی، ۱۰ دی ۱۳۹۶)

   

   

   

 • واکنش خلیل آبادی نسبت به آتش زدن حسینیه درکه

  تخریب، آتش زدن و آسیب رساندن به ابنیه تاریخی و مذهبی کشور، نشان از بربریت و خوی خشونت طلبی داردو حمله سربازان مغول به تاریخ و فرهنگ این کشور راتداعی میکند.

  (وبسایت رسمی خلیل آبادی، ۱۰ دی ۱۳۹۶)

 • انتقال زندان اوین به فشافویه تهدید بافت فرهنگی جنوب تهران است

  هفته گذشته در صحن علنی شورای شهر تهران، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران در خصوص انتقال زندان اوین پیشنهادی را مطرح کرد و خواستار شد که این زندان به فشافویه (جاده قدیم تهران قم) منتقل شود.خلیل آبادی با تاکید بر اینکه این پیشنهاد صرفا از سوی شهرداری تهران مطرح شده است، عنوان کرد: ممکن است نظر سازمان زندان‌ها نیز متفاوت باشد، چراکه مدت‌ها پیش شهرداری و سازمان زندان‌ها بر سر این موضوع به تفاهم نرسیدند.

  خلیل آبادی در ادامه مخالفت صددرصدی خود با این موضوع را اعلام کرد و گفت: ما در جنوب تهران به اندازه سهم خود میزبان زندانیان بوده ایم و وقت آن رسیده که دیگر مناطق میزبان شوند. او انتقال زندان اوین به فشافویه را تهدید جدی برای بافت فرهنگی و اجتماعی جنوب شهر تهران دانست و خاطر نشان کرد: جمعیت زندان جنوب شهر پایتخت بیش از ساکنان آن منطقه شده است و انتقال زندان اوین به فشافویه اصلا اقدام مناسبی نیست.

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۹ دی ۱۳۹۶)

 • بناهای تاریخی پایتخت تاب زمین لرزه را ندارند

  موزه ها و میراث فرهنگی و تاریخی پایتخت مقاومت لازم را در برابر زمین لرزه ندارند.بسیاری از بناهای تاریخی تهران در حالت عادی نیز وضعیت استقامتی مناسبی ندارند و با وقوع یک زمین لرزه با قدرت زیاد، قطعا آسیب جدی می‌بینند.

  خلیل آبادی با تاکید بر اینکه شهرداری تهران امکانات کمی برای محافظت از این بناها را دارد، گفت: حدود ۴۰۰ آثار فرهنگی در تهران به ثبت رسیده است که شاید تعداد کمی از آن‌ها در شرایط مطلوب نگهداری می شود، اما در حالت عادی نیز این بناها در معرض آسیب قرار دارند. زمین لرزه‌های اخیر تهران نگرانی ما را در خصوص وضعیت آثار تاریخی و فرهنگی پایتخت بیشتر کرده است، چرا که کاروانسرای خانات، عمارت ظهیرالدوله، خانه خازن الملک و حتی موزه فرش از نظر نگهداری در شرایط مناسب قرار نگرفته اند و با تذکرات ما در شورای شهر تهران برخی از ایرادات آن ها رفع شده است. #زلزله  #بنای_تاریخی

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۷ دی ۱۳۹۶)

 • فراکسیون توسعه شهرری برای اولین بار تشکیل می شود

  همزمان با ایام بزرگداشت حضرت عبدالعظیم حسنی(ع) و به پیشنهاد برخی اعضای شورای اسلامی شهر تهران، ری و تجریش، فراکسیون توسعه شهر ری برای اولین بار شکل گرفته است تا با توجه ویژه و هماهنگی های بیش از پیش، مسائل و معضلات مربوط به این شهر باستانی با جدیت پیگیری شود.

  عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای  تهران افزود: اولین جلسه این فراکسیون سه شنبه، پنجم دی ماه در دفتر کمیسیون فرهنگی اجتماعی واقع در ساختمان شماره یک شورا برگزار می شود و این فراکسیون رسما شروع به کار می کند.

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۴ دی ۱۳۹۶)

   

 • آغاز مجدد پرداخت وام به خبرنگاران

  خلیل آبادی: با توجه به بررسی‌های صورت گرفته تعدادی از خبرنگاران در سال گذشته پرونده درخواست وام خود را تشکیل اما با توجه به برخی از موارد این وام‌ها به آنها تعلق نگرفته است که کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران از مسئولان بانک شهر درخواست کرد که پرداخت وام به خبرنگاران را در دستور کار خود قرار بدهند. برهمین اساس هماهنگی‌هایی با مسئولان بانک شهر انجام شده است و پیش‌بینی می‌شود طی هفته‌های آینده پرداخت وام به خبرنگاران طبق برنامه‌ریزی انجام بگیرد.

  وی همچنین با اشاره به تشکیل پرونده‌های جدید برای پرداخت وام به خبرنگاران گفت: در این زمینه راهکارهایی پیش‌بینی شده است که به زودی اعلام خواهد شد. #شفافیت

  (وبسایت شورا آنلاین، ۴ دی ۱۳۹۶)

 • بازدید شبانه مدیران شهری از ناوگان فوریت های اجتماعی

  خلیل آبادی در این بازدید ضمن تاکید بر لزوم تقویت این سازمان در عملیات مرتبط، بر نقش اصلی شهرداری تهران جهت ایجاد زیر ساخت های لازم صحه گذاشت و نحوه ی ارایه خدمات خوابگاهی ، دی آی سی ، پزشکی و بهداشتی در ساعات خواب شهر ، توسط مددکاران و مددیاران این مراکز را ستودنی خواند. #بازدید #آسیب‌های_اجتماعی 

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۲۸ آذر ۱۳۹۶)

 • حمایت ازمرمت واحیای موزه سیمین و جلال

  خلیل آبادی  با تاکید بر اینکه باز زنده سازی خانه مشاهیر؛ تهران را تبدیل به شهر فرهنگی می کند ،گفت: این اقدام کار ارزنده و خوبی است و در کنار مرمت و بازنده سازی خانه مشاهیر باید در نگهداری و توسعه اندیشه آنان نیز گام برداریم. وی افزود: میراث فرهنگی پایه های تمدنی ما را تشکیل می دهند و باید با حفظ ابنیه ها و بناهای تاریخی فرهنگ اصلی خود را به خوبی حفظ کنیم. زنده نگه داشتن وجوه تاریخی زندگی نویسندگان و هنرمندان به ارتقای سطح ذائقه هنری و فرهنگی شهروندان بسیار کمک می کند و باید تلاش کنیم اصالت تاریخی و ساختار اولیه این خانه موزه ها  تغییر نکند. #فرهنگ  #خانه_تاریخی

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۲۶ آذر ۱۳۹۶)

 • تهران مادر نامهربان ری است

  حسن خلیل آبادی در دیدار اعضای شورای شهر تهران، ری و شمیرانات با مسئولان استانی با بیان این که ابنیه تاریخی تهران به شدت مورد تجاوز قرار گرفته است، افزود: برخی با تخریب ابنیه اقدام به ساخت و ساز های جدید کرده اند. وی تهران را مادر نامهربان ری خواند و اضافه کرد: کدام مادری فاضلاب، زباله، زندانی ها، دیوانه ها، بافت فرسوده و … را به فرزند خود می دهد، دور حرم حضرت عبدالعظیم(ع) از بیقوله بدتر است. #دیدار

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۲۲ آذر ۱۳۹۶)

 • به غیر از شورا و شهرداری سایر نهادها به وظایف خود در رابطه با آسیب های اجتماعی عمل نکرده اند

  حسن خلیل آبادی در رابطه با برنامه های شورای شهر تهران برای مقابه با معضل آسیب های اجتماعی گفت: حدودا ۳ ماه از فعالیت شورای پنجم می گذرد که در این مدت به ارزیابی وضعیت موجود پرداخته ایم و در حال برسی مسائل آسیب های اجتماعی هستیم. تا همین جا ما متوجه شده ایم که بعضی از آسیب ها به سطح بحران رسیده است . یعنی باید یک نگاه وعزم ملی وجود داشته باشد تا این بحران ها کاهش پیدا کند.

  کاهش آسیب های اجتماعی بدون همکاری نهادها و دستگاه ها امکان پذیر نیست. در شورای شهروشهرداری بیشترین زمینه های تسهیل رفع آسیب ها انجام شده است اما این میزان کافی نیست چون  سایرنهادها و ارگان ها، وظایفشان را انجام نداده اند. #آسیب‌های_اجتماعی

  (وبسایت پایگاه اطلاع رسانی خبری جماران، ۲۰ آذر ۱۳۹۶)

   

 • در بازدید از کافه نادری: ضمن پرس و جو از مستاجر کافه و هتل متوجه شدیم که این بنای میراثی، مصادره ای و از املاک بنیاد شهید بوده که هم اکنون مالک خصوصی دارد

  بنای موجود کافه در ضلع شمالی ملک و هتل هم باحدود ٣٠ اتاق در مجاورت آن قرار دارد ولی حیاطی که بیش از هزار متر مربع و تقریبا متروکه است و در ضلع جنوب شرقی آن یک سِن برای اجرای برنامه ساخته شده و البته حوض مستطیل شکلی که مجسمه ای نیز در جنوب آن هست در وسط حیاط دیده می شود، ولی اکنون داخل حیاط غیر از سرویس بهداشتی در زیرزمین حیاط، بقیه اش حالت متروکه دارد و محل مناقشه و نگرانی، قسمت جنوبیِ همین حیاط است که به مساحت ۴٠٠ متر مربع در آگهی مناقصه آمده است.  #فرهنگ #شفافیت

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۱۶ آذر ۱۳۹۶)

   

 • از نیروهای شهرداری تهران تحقیق و تفحص شود

  خلیل آبادی در خصوص سهم خواهی از شهرداری تهران گفت: آقای نجفی آدم تیزهوشی است، بعضی از سهم‌خواهی‌ها را مدیریت می‌کند. ضرب‌المثلی هست با این مفهوم که من زیر بار زور نمی‌روم اما اگر طرف پرزور باشد، ناچارم زیر بار حرف زور برومشهردار تهران ارزیابی می‌کند که اگر قرار باشد مصلحتی فدا شود، برای اداره شهر است، حالا ممکن است کسی هم سهمی بخواهد. اگر ببیند آسیبی نمی‌زند، آن را قبول می‌کند و به مصلحت تن می‌دهد اما درصورتی که او اصولی را زیر پا بگذارد و در سهم‌خواهی‌ها حقوق مردم پایمال شود، ما از او گله و انتقاد می‌کنیم.

  بارها گفته‌ام باید تحقیق و تفحص انجام شود تا کسانی که اسمشان در این زمینه‌ها مطرح است، مشخص شوند؛ اگر این افراد تخلف کرده‌اند، به مراجع ذیصلاح معرفی شوند و از آنها توضیح بخواهند، اگر هم تخلفی نکرده‌اند هر دفعه این موارد را مطرح نکنیم #شفافیت

  (وبسایت روزنامه شهروند، ۱۴ آذر ۱۳۹۶)

 • حضور در رویداد “شهر بدون مانع”

  اعضای کمیسیون اجتماعی فرهنگی شورای شهر تهران از جمله محمد جواد حق شناس،حجت نظری،حسن خلیل آبادی،محمد سالاری و زهرانژاد بهرام همزمان با روز جهانی معلولان در رویداد “شهر بدون مانع” که توسط باهمستان و با همکاری گروه‌های باور، دیده‌بان دادشهر، بازچرخ، بانک اطلاعات مناسب‌سازی (بام) و امیر فارسیجانی برگزار شد، شرکت کردند.  #معلولان  #مناسبتی

  (وبسایت باهمستان، ۱۲ آذر ۱۳۹۶)

 • شورای شهر مخالف نصب دودکش در مجاورت موزه ملی است

  شورای شهر تهران به هیچ وجه موافق نصب هواکش در مجاورت موزه ملی نیست، زیرا این موزه به ثبت ملی رسیده است و چنین تصمیماتی می‌تواند تبعات منفی به همراه داشته باشد.شورای شهر تهران اقدامات لازم برای ممانعت از نصب هواکش در مجاورت موزه فرش را انجام داده و نامه نگاری‌هایی را در این رابطه داشته ایم.#موزه

  (وبسایت ایسکانیوز، ۷ آذر ۱۳۹۶)

 • انتقاد به نحوه بهره برداری از کاروانسرای خانات

  این کاروانسرا تبدیل به بارانداز کالا شده و حجره های پر رفت و آمد، آلودگی های بصری و صوتی فراوانی ایجاد کرده است.وی پیشنهاد کرد: با توجه به اینکه کاروانسرا ظرفیت بسیار مناسبی برای جذب گردشگر به عنوان مهمانسرای سنتی، رستوران یا حتی بازارچه فروش محصولات اقوام برای گردشگران را داراست از متولیان امر می خواهم که جهت پیگیری و رسیدگی این بنای ارزشمند تاریخی اقدامات لازم را انجام دهند#بنای_تاریخی #در_ شورا

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۷ آذر ۱۳۹۶)

 • هشدار در خصوص احداث کارگاه مترو همجوار با موزه فرش تهران

  بر طبق گزارش های رسیده در روزهای گذشته، شرکت متروی تهران قصد احداث کارگاه و هواکش ایستگاه کارگر در خط ۶ متروی تهران دقیقا در مقابل درب اصلی این موزه را داشت که با ممانعت و برخورد مسئولین این موزه از استقرار این بنا به طور موقت جلوگیری شد.

  او با بیان اینکه مجدد این برنامه کمی آن طرف تر از درب اصلی و در حجمی بسیار بزرگ در حال احداث است، اظهار داشت: قرار است دهانه هواکش ایستگاه مترو در کنار فاخرترین موزه فرش خاورمیانه بنا شود. از شرکت راه آهن شهری تهران و حومه و از اداره میراث فرهنگی تهران می خواهم جهت پیگیری و رسیدگی به این موزه با توجه به بازدید روزانه چند صد گردشگر خارجی اقدام کند. #مترو #در_شورا

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۳۰ آبان ۱۳۹۶)

 • خواست مردم ولو اشتباه مورد قبول است

  خلیل آبادی در دیدار با شورایاران منطقه ۱۳ گفت: “خواست مردم ولو اشتباه مورد قبول است”. کار مردم باید به خود مردم سپرده شود ، پتانسیل هایی که تهران و ایران در زمینه های گردگشگری دارد ، در هیچ یک از کشورهای همسایه یافت نمی شود ، درصورتیکه ما از توان جذب گردشگران داخلی نیز ناکام مانده ایم و ارز خود را روانه کشورهای همسایه می کنیم. #دیدار

  (وبسایت شخصی خلیل آبادی، ۲۲ آبان ۱۳۹۶)

 • بافت فرسوده تهران و ری در برابر زلزله ایمن سازی شود

  باید در دستور جلسات شورای اسلامی شهر تهران و شهرستان ری آسیب شناسی مناطق بحرانی شهر، آسیب هایی که ممکن است بعد از زلزله ایجاد شود، را بگنجانیم و با حضور مسئولان ستاد بحران به این موارد پرداخته شود، اما در کل باید فرهنگ سازی شود که مردم برای ساخت و ساز و ایمنی آموزش ببینند و از مصالح ناایمن برای ساخت و ساز استفاده نکرده و قوانین شهرداری ها در ساخت و سازها را رعایت کنند. #زلزله #بافت_فرسوده  #مناسبتی

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۲۲ آبان ۱۳۹۶)

 • پیش بینی زلزله با توجه به وجود ۲ گسل در ری و تهران صورت گیرد

  توصیه من به همه اعضا شورای شهرستان ری که متاسفانه روی ۲ گسل زلزله قرار دارد، این است که پیش بینی شرایط زلزله در این منطقه چه از نظر کارهای اساسی مانند نظارت بر ساخت و سازها در شهر و روستا و چه تبدیل بافت های فرسوده به بافت های ایمن و نیز فرهنگ سازی پیشگیری و آموزش زمان حادثه و هماهنگی دستگاه های اجرایی در مقابله با این حوادث در تهران و ری را داشته باشند. #زلزله #مناسبتی

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۲۲ آبان ۱۳۹۶))

 • شهر ری در برنامه ریزی کلان تهران مغفول مانده است

  مهمترین معضل این ری این است که در برنامه ریزی های کلان تهران مغفول مانده  یعنی  علیرغم اینکه تمام عوارض تهران بر ری تحمیل می شود ولی هیچ سهمی در تصمیم گیری های کلان ندارد و همیشه هم می گویند بودجه ری کم است.تمام آسیب های تهران از فاضلاب، پسماند، اموات، مجانین و زندانیان همه در ری است ولی در مقابل به ما می گویند که شهر شما هیچ درآمدی ندارد در صورتی که این ها خودش باید منبع درآمد باشد، درآمدها را به تهران می برند و عمده ترین مشکل این است که جایگاه شهرری در تهران دیده نمی شود. 

  (وبسایت خبرگزاری برنا، ۱۶ آبان ۱۳۹۶)

   

 • به داد ملک خازن الملک منطقه ۱۲ برسید

  در بررسی های میدانی طبقه زیرین این ملک به کارگاه کفش تبدیل شده است و طبقه بالای بنا نیز محل انبار اجناس کسبه بازار می باشد.ویژگی‌های بارز این ملک می توان به تالار آینه آن که به عنوان یکی از فاخرترین تالارهای آینه موجود در تهران و همچنین کاشی‌کاری‌ها و گچ‌بری‌های زیبای آن اشاره کرد که بخش‌های عمده ای از این اثر تاریخی در حال نابودی است.#در_شورا  #بافت_قدیمی #بنای_تاریخی

  (وبسایت خبرگزاری جمهوری اسلامی، ۱۶ آبان ۱۳۹۶)

   

 • شورا باید تغییر نام بدهد

  برای تغییر نام شورا حرفمان قانون است، البته اختلاف‌نظرهای جزئی نیز وجود دارد.شورای شهر تهران، ری و تجریش درست است و دلیل آن نیز در قانون آمده است. یا باید برای این سه شهر شورای مجزا و مستقل طبق اصل ۱۰۰ قانون اساسی ایجاد کرد و یا اینکه شورای شهری برای این سه شهر داشت؛ چراکه هر سه شهر دارای هویتی خاص هستند که باید این هویت حفظ شود. وی تأکید کرد: امروز حفظ هویت در جامعه ما بسیار مهم است و از کودک تا بزرگسال به دنبال هویت‌های خود هستند.

  (وبسایت شورا آنلاین، ۱۳ آبان ۱۳۹۶)

   

 • برای نظارت باید از شورایاری ها کمک بگیریم

  شورای پنجم بجای طرح و لایحه باید به سمت نظارت برود. اعضای فعلی شورا برای نظارت کافی نیستند و ما باید از شورایاری‌ها برای این موضوع کمک بگیریم. در استانبول که شهری همانند تهران است، ۶۰ تا ۷۰ نفر اعضای شورا هستند، ولی در تهران اعضای شورا را نیز از ۳۱ نفر به ۲۱ نفر تقلیل دادند.#نظارت

  (وبسایت شورا آنلاین، ۱۳ آبان ۱۳۹۶)

 • هشدار خلیل آبادی نسبت به معضلات جدی محیط زیستی در شهر ری

  سالانه ۳۵۰ میلیون تن فاضلاب به این شهرستان وارد می‌شود. همچنین ۸ هزار تن زباله تهران برای امحا به این شهرستان وارد می‌شود. آلودگی سفره‌های زیرزمینی ناشی از نشست پالایشگاه نفت شهید تندگویان منجر به نابودی کشاورزی در این شهرستان شده است. خلیل آبادی در ادامه با اشاره به حادثه پالایشگاه نفت تندگویان ادامه داد: هرساله اتفاقات این چنینی در این پالایشگاه به دلیل عدم رعایت نکات ایمنی اتفاق می‌افتد. البته استقرار صنایع بزرگ و آلاینده یکی از معضلات جدی زیست‌محیطی است که برای شهرستان ری به وجود آمده ست.استقرار کشتارگاه‌های دام و طیور، کارخانجات گچ، واحدهای غیرمجاز و متعدد سوزاندن پلاستیک از جمله صنایعی هستند که به فاجعه زیست محیطی در شهرستان ری دامن می‌زنند.#محیط_زیست

  (وبسایت خبرگزاری جمهوری اسلامی، ۷ آبان ۱۳۹۶)

 • سازمان محیط زیست باید پرچمدار مقابله با مسائل زیست محیطی باشد

  خلیل آبادی پس از صحبت های رئیس سازمان محیط زیست در صحن شورای شهر تهران خواستار ارائه برنامه های این سازمان برای حل مشکلات زیست محیطی در شهر تهران شد

  وی تاکید کرد: سازمان محیط زیست باید پرچمدار مقابله با مسائل زیست محیطی باشد و شهرداری و سایر ارگان ها در کنار این سازمان به حل مشکلات کمک کنند.نباید به پلمپ کردن مجموعه های کوچک بسنده کرد و باید به فکر حل مشکلات واحدهای بزرگتر نیز بود. فقدان آمایش سرزمینی و چشم انداز توسعه از موضوعاتی است که در حل مشکلات زیست محیطی دیده می شود که باید به آنها توجه کرد.# محیط_زیست #در_شورا

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۷ آبان ۱۳۹۶)

   

 • قانون ممنوعیت استفاده از بازنشستگان باید اجرا شود

  در قسمت‌هایی که جنبه مشورتی دارد؛ همچنین به کمک و تجربه افراد باسابقه نیاز است می‌توان از افراد بازنشسته استفاده کرد. اما در کارهای اجرایی باید از توانمندی نسل جوان استفاده شود. ضمن اینکه استفاده رسمی از افراد بازنشسته، هم ممنوعیت قانونی دارد و هم اینکه عرصه را برای جوانان تنگ می‌کند

  هیچ نهاد دولتی نمی‌تواند نیروی بازنشسته را استخدام کند. معمولا به صورت قراردادی و مشاوره‌ای از افراد بازنشسته استفاده می شود. پیشنهاد من این است که در امور اجرایی از افراد جوانان که خلاقیت بالایی دارند استفاده شود تا ثمره آن را در جامعه بتوانیم ببینیم.

  (وبسایت شورا آنلاین، ۵ آبان ۱۳۹۶)

 • واکنش عضو شورا به نقش احتمالی مترو در کاهش آب چشمه علی شهر ری

  اخیرا بازدیدی از مجموعه تاریخی چشمه علی در منطقه شهرری تهران داشتم که این موضوع نیز مورد بررسی قرار گرفت. وی با بیان اینکه در تهران و کل کشور شاهد پدیده کاهش آب‌های زیرزمینی هستیم، گفت: منطقه چشمه علی نیز از این قاعده مستثنی نیست و آب‌های زیرزمینی این منطقه نیز کاهش یافته است.

  در خصوص نقش مترو نیز بررسی‌هایی انجام شده اما این موضوع صحت ندارد و مترو نقشی در کاهش سطح آب منطقه تاریخی چشمه علی ندارد. #آب

  (وبسایت شورا آنلاین، ۲۹ مهر ۱۳۹۶)

 • خلیل آبادی در روز عصای سفید درخواست کرد با اجرای قوانین موجود شهر را برای افراد دارای معلولیت، دسترس پذیرتر کنید.#مناسبتی #در_شورا #معلولان

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۲۳ مهر ۱۳۹۶)

 • تذکر در خصوص دیوار کشی خیابان بهارستان

  این ساختمان بخشی از هویت ملی ماست و نباید نمای مجلس قدیم در خیابان بهارستان دیوارکشی شود.عضو شورای شهر درخواست کرد کسانی که این پروژه را اجرایی می کنند، این دیوارکشی را متوقف کرده و به دنبال راهکاری برای حفظ امنیت مجلس باشند. #تذکر #در_شورا

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۲۳ مهر ۱۳۹۶)

 • واکنش رییس کمیته میراث فرهنگی شورا به سرقت مجسمه ها در تهران و درخواست از پلیس

  باید تمهیداتی اندیشیده شود که از وقوع سرقت‌های این‌چنینی که به میراث و هویت شهر لطمه می‌زند جلوگیری کنیم.از نیروی انتظامی نیز درخواست می‌شود که رسیدگی به این پرونده و نمونه‌های مشابه را در دستور کار قرار دهد تا هر چه زودتر شاهد دستگیری سارق یا سارقان احتمالی هویت پایتخت باشیم.#مناسبتی

  (وبسایت شورا آنلاین، ۱۷ مهر ۱۳۹۶)

 • مشکل عمده راه اندازی خط ۶ مترو کمبود نقدینگی است

  خلیل آبادی در بازدید از  خط ۶ مترو:این خط به رونق گردشگری و توریستی و زیارتی ری کمک می کند و امیدواریم به زودی شاهد راه اندازی این خط باشیم. #بازدید

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۱۳ مهر ۱۳۹۶)

 • مشکلات پیاده راه ۱۷ شهریور

  معتقدیم در اجرای طرح های مهمی از جمله پیاده راه سازی، مدیریت شهری حتما باید از طریق شورایاری ها و معتمدان مناطق نقاط قوت و ضعف طرح ها بررسی شود و بازخورد آن در زندگی مردم آسیب شناسی شود. گاهی برخی طرح های شهرداری بعضا پشتوانه مطالعاتی نیز دارد اما فایده ای برای مردم ندارد که این مساله باید مورد توجه مسئولان باشد.#امنیت #شورایاری

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۱۲ مهر ۱۳۹۶)

 • بقعه «بی بی شهربانو» قابلیت گردشگری بین المللی دارد

  منظره طبیعی فضای پیرامونی این بقعه مقدس، محل تلاقی دو دشت ری و ورامین است که با توجه به حضور زوار از ملیت های مختلف، این مکان می تواند به مقصد گردشگری بین المللی تبدیل شود. خلیل آبادی بقعه بی بی شهربانو را یکی از ظرفیت های توریستی استان تهران برشمرد و افزود: مسیر دسترسی و تردد شهروندان و زائران فاقد ایمنی و استاندارهای لازم است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

  وی ادامه داد: وجود صنایع آلاینده و کارخانه های فعال علاوه بر ایجاد آلودگی های زیست محیطی موجب از بین رفتن ظرفیت های گردشگری و منظره های طبیعی و زیبای ارتفاعات کوه بی بی شهربانو نیز می شود که با توجه به وجود احکام هنوز انتقال آنها میسر نشده است. #گردشگری #ایمنی #محیط‌زیست

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۱۰ مهر ۱۳۹۶)

 • هشدار نسبت به فرسودگی ساختمان های دانشگاه های پایتخت

  شهرداری تهران باید ایمنی ساختمان دانشگاه های سطح شهر را بررسی کند و اگر ساختمانی ایمن نبود به وزارت علوم تذکر دهد. وزارت علوم نیز مسئولیت ایمنی این ساختمان ها را بر عهده دارد تا اتفاق ناگواری در رابطه با استحکام این ساختمان ها روی ندهد.#ایمنی

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۹ مهر ۱۳۹۶)

 • مدیریت یکپارچه هنوز در تهران محقق نشده

  درکشورهای توسعه یافته آموزش زیر مجموعه ای از مدیریت شهری است. مدیریت یکپارچه هنوز در تهران محقق نشده ولی امیدواریم با ارتباط تنگاتنگی که مجموعه مدیریتی شهری با آموزش و پرورش دارد و نیز با حضور آقای نجفی فرصت بسیار خوبی برای رشد، اعتلا و توسعه آموزش و پرورش در تهران فراهم آید. #مدیریت_شهری

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۱ مهر ۱۳۹۶ 

 • درخواست خلیل آبادی برای تغییر نام شورای شهر

  اعلام کرده‌اند که نمی‌توان در یک شورا سه اسم منطقه گذاشت اما به نظر من این ایراد وارد نیست چراکه در تبصره الحاقی قانون عنوان شورای شهر تهران، ری و تجریش قید شده و حتی بر روی کارت عضویت اعضا و حتی فرم ثبت‌ناممان نیز عنوان شورای شهر تهران، ری و تجریش قید شده است و به لحاظ حقوقی مشکلی برای الحاق نام ری و تجریش وجود ندارد.

  ری هویت تاریخی تهران و قبله تهران است، گفت: اهمیت تاریخی ری قابل کتمان نیست اما هویت ری مغفول مانده و این در حالی است که ری بیش  از ۷۰۰۰ سال سابقه تاریخی دارد و خاستگاه بسیای از اتفاقات تاریخی بوده است.

  (وبسایت شورا آنلاین، ۳۰ شهریور ۱۳۹۶)

 • آثار حمایت از زنان سرپرست خانوار بر سلامت خانواده

  زنان در مراکز تولیدی نقش اصلی را ایفا کرده و به توسعه تولید ملی کمک می کنند، تصریح کرد: زنان سرپرست خانوار شاید محروم ترین قشر جامعه ما باشند که باید مورد توجه و حمایت قرار بگیرند.اقدامات و حمایت های ستاد توانمند سازی زنان سرپرست خانوار در سلامت خانواده و استقلال مالی این گروه تاثیر به سزایی داشته است.#زنان

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۲۹ شهریور ۱۳۹۶)

 • یکبار برای همیشه باید تکلیف املاک نجومی مشخص شود

  گروهی در مجلس به دنبال این هستند که مجددا طرح تحقیق و تقحص از املاک نجومی مطرح شود.نمی توان نقش و سهم شورای شهر تهران گذشته را در بروز املاک نجومی نادیده گرفت. در گذشته لابی شورا و شهرداری مانع تحقیق و تقحص شد اما یکبار برای همیشه باید تکیف املاک نجومی مشخص شود که چه کسانی از املاک نجومی استفاده کردند و چرا این تخلف صورت گرفته است.#املاک_نجومی

  (وبسایت انتخاب، ۲۸ شهریور ۱۳۹۶)

 • سطح کیفی سینماها و تئاترها ارتقا خواهد یافت

  ما تلاشمان بر این است که انشاالله صندلی های سینماها و تئاترها افزایش پیدا کند و از طریق بودجه های فرهنگی توجهات لازم به این بخش از هنر کشور که مورد نیاز جامعه بوده و از جایگاه خوب و والایی هم در داخل کشور و هم در عرصه های بین المللی قرار دارد، انجام دهد.البته در حال حاضر و با توجه به اینکه در نیمه دوم سال قرار داریم بازنگری در بودجه بعید است. #فرهنگ #سینما  #مناسبتی

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۲۵ شهریور ۱۳۹۶)

   

 • شناسایی و رصدآسیب‌های اجتماعی در محلات پایتخت/شبکه ای عمل می کنیم

  برای رفع آسیب های اجتماعی باید به صورت شبکه ‌ای عمل کرد. قرار است در این دوره علاوه بر سنجش و پایش اقداماتی که در کمیته اجتماعی شورای چهارم صورت گرفته، برنامه ریزی برای انجام کارهای جدید نیز در دست کار است.

  موضوعاتی همچون اعتیاد، کارتن خوابی، حاشیه نشینی، زنان و کودکان خیابانی و کودکان کار، طلاق و خشونت مهم ترین آسیب های اجتماعی هستند که باید مشخص شود شهرداری چه برنامه ای برای این آسیب ها وجود دارد و شورای شهر نسبت به کنترل این آسیب ها ورود خواهد کرد.راکم فروشی، کاهش درآمد پایدار شهرداری و گسترش حاشیه نشینی موجب شده تا مشکلات زیادی برای پایتخت نشینان ایجاد شود که اگر برای آن چاره جدی اندیشیده نشود با بحران آسیب های اجتماعی روبرو خواهیم شد. #آسیب‌های_اجتماعی  #درآمدپایدار  #حاشیه‌_نشینی

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۲۵ شهریور ۱۳۹۶)

 • امکانات ورزشی در تهران متوازن نیست

  خلیل آبادی در جمع ورزشکاران منطقه شهرری ضمن اشاره به کمبودها و نبود توازن در توزیع امکانات ورزشی در سطح استان تهران گفت: در دنیای امروز مردم خودشان امور را اداره می کنند ، البته این بدان معنی نیست که بخواهیم از زیر بار مسئولیت شانه خالی کنیم ، نمی گوییم دولت و شهرداری کمک نکند ، اما پیشرفت و پیروزی یا شکست و عقب ماندگی به عهده یکایک ماست ، دولت وشهرداری در قبال مردم مسئولیت دارند ولی مردم از همه مسئول تر هستند. #دیدار   #عدالت_اجتماعی

  (وبسایت شخصی خلیل آبادی، ۲۲ شهریور ۱۳۹۶)

 • تهران در حال تبدیل شدن به شهری توریستی است

  کمیته فرهنگی باید بتواند نوع رفتار با توریست را به جامعه آموزش دهد تا زمینه هایی که برای حضور توریست ها در شهر لازم است صورت پذیرد، به این ترتیب وقتی توریستی وارد تهران می شود احساس امنیت و آرامش کرده و حس می کند به شهری وارد شده که مردم دوست دارند تا به آنها به عنوان مهمان خوش بگذرد. #توریسم

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)

 • ترکیب هیات مدیره ستاد توان افزایی (سمن ها) مشخص شد

  در جلسه علنی روز سه شنبه ۲۱ شهریور ماه برای ترکیب هیات مدیره ستاد توان افزایی سمن ها رای گیری شد که از کمیسیون فرهنگی اجتماعی حسن خلیل آبادی و حجت نظری با ۲۱ رای و۲۰ رای از کمیسیون فرهنگی اجتماعی و  پ خداکرمی با ۱۹ رای ، امانی با ۱۸ رای و فراهانی با ۱۸ رای برای عضویت در این ستاد انتخاب شدند. #در _شورا  #سمن

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۲۱ شهریور ۱۳۹۶)

 • احتمال اعلام چند معاون جدید شهردار طی روزهای آینده

  خلیل آبادی خلیل آبادی درخصوص به کار گیری جوانان و زنان در معاونت های شهرداری: این مطالبه نیز به شهردار منتقل و اعلام شد در رده های دیگر در بدنه شهرداری و مدیران کل از زنان و جوانان استفاده می شود. #انتصابات

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۱۹ شهریور ۱۳۹۶)

 • خلیل آبادی از نصب بارکد و حذف پراید از سرویس های مدارس خبر داد

  معاونت حمل و نقل با همکاری سازمان تاکسیرانی قرار است تمامی سرویس‌های مدارس را بارکد بزند تا در طول مسیر سرویس مدرسه قابل رصد باشد و این مهم در مراحل مختلف انجام می‌شود و همچنین رانندگان مدارس مورد ارزیابی قرار می‌گیرند تا صلاحیت آنها مورد تایید خاص قرار گیرد.همچنین قرار شد روند حذف پراید از سرویس مدارس که از سال قبل آغاز شده، امسال نیز ادامه داشته باشد و به دلیل استحکام و امنیت ضعیف پراید این خودرو از چرخه سرویس مدارس حذف شود. #آموزش_پرورش 

  (وبسایت خبری تحلیل ۹ صبح، ۱۳ شهریور ۱۳۹۶)

 • بازدید عضو شورای شهر تهران از مرکز عرضه دام در جنوب این شهر

  خلیل آبادی عملکرد اجرائی شهرداری منطقه ٢٠ و نحوه خدمات رسانی به شهروندان را مثبت ارزیابی کرد و رضایت مندی شهروندان از فعالیت های جاری در شهر را مهم برشمرد.او در حاشیه این بازدید، گفت:این که مردم بدانند، محل مناسبی برای عرضه دام با رعایت استانداردهای بهداشتی و نیز قیمت مصوب و با نظارت دقیق فعالیت می کند، بسیار مهم است و رضایت شهروندان را در پی خواهد داشت. #بازدید

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۱۰ شهریور ۱۳۹۶)

 • رویکرد پنجمین دوره از شورای شهر تهران رویکرد فرهنگی-اجتماعی است و فعالیت های این شورافعالیت های انسان محور است

  بحث امروز در صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران نیز تعیین تکلیف کمیته‌های این کمیسیون مثل کمیته نام گذاری، کمیته شهدا، کمیته هنر و کمیته ورزش بود که تعیین تکلیف وضعیت این کمیته‌ها را در دستور کار قرار داده‌ایم.#در_شورا

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۷ شهریور ۱۳۹۶)

   

 • اعضای کمیسیون های شش گانه شورای شهر تهران مشخص شدند

  عضویت حسن خلیل آبادی، محمد جواد حق شناس، الهام فخاری ،احمد مسجد جامعی و حجت نظری در کمیسیون اجتماعی و فرهنگی شورای شهر. #در_شورا

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۵ شهریور ۱۳۹۶)

پس از انتخابات تا شروع به کار شورا

 • رسیدگی شورای شهر به مطالبات پیمانکاران

  خلیل آبادی وعده رسیدگی به مطالبات پیمانکاران را داد.شورای شهر قول اخلاقی می‎دهد که به مطالبات بدهکاران رسیدگی کند و پاسخگو مردم و پیمانکاران باشد، اما ابتدا باید بدهکاران واقعی را از سوری شناسایی و تفکیک کنیم و سپس برنامه‎ریزی و بودجه‎بندی کنیم تا دیگر شاهد خودسوزی و از این قبیل اتفاقات نباشیم.

  (پایگاه خبری تحلیلی انصاف نیوز، ۳۱ مرداد ۱۳۹۶)

 • زباله گردی امر مذمومی است که متأسفانه در سطح شهر مشهود است، اما کار کودکان طبق قانون ممنوع است‌

  خلیل آبادی درباره‌ی خبر تشکیل کمیته‌ی ساماندهی کودکان زباله‌گرد، گفتاگر ساماندهی کودکان زباله‌گرد به این معنی باشد که این کودکان را شناسایی و مشکلاتشان را حل کنیم، آنها به مدرسه فرستاده شوند و در پوشش خدمات توان افزایی قرار گیرند و سوءاستفاده کنندگان از آنها شناسایی شوند، قابل قبول است.#کودک_کار

  (وبسایت شورا آنلاین، ۱۴ مرداد ۱۳۹۶)

 • واکنش خلیل آبادی به نمایشی بودن کاندیداهای شهرداری تهران

  ضرورتی به نمایش نیست، اگر می‌خواستیم یک نفر را انتخاب، رأی‌گیری و اعلام می‌کردیم. #شفافیت #شهردار

  (وبسایت شورا آنلاین، ۱۴ مرداد ۱۳۹۶)

 • من برنامه‌ای ندارم، فقط یک هدف دارم و هدفم ارتقای جایگاه شهرری در مراکز تصمیم گیری است

  خلیل آبادی در خصوص توجه بیشتر مسئولین به شهر ری:  ری یکی از مظلوم‌ترین شهرهای کشور است. زمانی که ری به عنوان یک شهر مذهبی و تاریخی مهم مطرح بود، بسیاری از شهرهای کنونی، روستا بودند و اکنون توسعه یافته‌اند و از لحاظ ساختار اداری سرو سامان گرفته‌اند ولی ری به دلیل بی‌توجهی، پیشرفت چندانی نکرده است.البته شهرداری اقدامات زیادی در این منطقه انجام داده است که نمی‌توان چشم پوشی کرد ولی در مقایسه با اقدامات سایر مناطق ناچیز است. هنوز یک پارک خانواده در ری وجود ندارد.

  وی با اشاره به مرکز دفن زباله و بهشت زهرا در محدوده شهرستان ری، تصریح کرد: شیرابه‌هایی از مرکز زباله تولید می‌شود که مشکلات زیادی برای ساکنان این منطقه ایجاد می‌کند که آلودگی زیست محیطی، تولید گاز خارج از استاندارد ورسوبات آن‌ها در خاک از جمله این معضلات است. این آسیب‌ها غیر قابل جبران است که باید جلوی آن گرفته شود.  #عدالت_اجتماعی #محیط‌زیست

  (پایگاه تحلیلی خبری آفتاب ری، ۸ مرداد ۱۳۹۶)

 • بازدید خلیل آبادی از روند پروژه نیمه کاره مجموعه فرهنگی برج طغرل در شهر ری

  (وبسایت رسمی خلیل آبادی، ۶ مرداد ۱۳۹۶)

 • انتشار میزان آرای کاندیداهای شهرداری اقدامی پسندیده نبود

  ایجاد حاشیه برای فعالیت نهادهای تخصصی از جمله شوراها از سوی هر کس که باشد پذیرفتنی نیست و کار را از جریان حرفه ای و اصلی خود خارج می کند.#شفافیت

  (وبسایت جماران، ۲ مرداد ۱۳۹۶)

   

 • انتخاب مسئولین مذاکره با کاندیداهای انصرافی شهرداری تهران

  خلیل آبادی، نژاد بهرام و حق‌شناس مسئول مذاکره با کاندیداهای انصرافی شهرداری تهران شدند. #شهردار

  (وبسایت خبری تحلیلی دیده بان ایران، ۱ مرداد ۱۳۹۶)

 • خلیل آبادی در راستای انتخاب شهردار تهران: به حاشیه ها نپردازیم

  متاسفانه شورای پنجم از بدو تولد تا کنون از سوی رقیب و عده ای از همفکران و بخشی از جاماندگان از لیست و کسانی که پدر خواندگی را پیشه کرده اند ، با تحلیل هایی مواجه شده که جز القاء تردید در اذهان مردمی که چند ساعت در صف ایستاده و از بین بیش از پنجاه لیست گوناگون دست به انتخابی شگفت آور زده اند چیزی را به ارمغان ندارد. #شهردار

   (وبسایت رسمی خلیل آبادی، ۳۱ تیر ۱۳۹۶)

   

 • شهردار آینده تهران در جلسه امروز منتخبان معرفی می‌شود.

  در راستای جلسات قبلی و خبر اعلام شده مبنی بر معرفی سه شخص پیشنهادی برای شروع مراحل بررسی مدیران جهت سپردن کلید ساختمان بهشت به یک نفر، در جلسه روز جاری (چهارشنبه ۲۸ تیر) شورای منتخب مردم شهر تهران، ری و تجریش، امروز نشست پایان هفته خود را برگزار می‌کنند. بعد از پایان این جلسه و در صورت انتخاب شدن ۷ گزینه ابتدایی؛ اخبار مهم این جلسه را به سمع و نظر شما شهروندان عزیز می‌رسانم. #شهردار

  (وبسایت خبرگزاری مهر، ۲۸ تیر ۱۳۹۶)

   

 • تعویق انتخاب شهردار/انتقاد ازاعلام زودرس گزینه‌های شهرداری

  خلیل آبادی: دلیل تأخیر در روند اجرای مراحل انتخاب شهردار تهران به تعویق افتادن زمان شروع به کار شورای پنجم است. وی هم چنان اعلام کرد: دلیل این تأخیر در شروع به کار نیز به مصوبه‌ای برمی گردد که در شورای نگهبان به آن اشکال وارد شد، زیرا نمایندگان مجلس شورای اسلامی زمان شروع به کار شورای پنجم را ۱۴ مرداد تصویب کردند که شورای نگهبان به دلیل تکمیل نشدن ۴ سال تمام فعالیت شورای چهارم آن را خلاف قانون دانست و آن را مجدداً برای بررسی به مجلس فرستاد، رفع این موانع بنظر می‌رسد تا شهریور ماه زمان ببرد. #شهردار

   (وبسایت خبرگزاری مهر، ۱۵ تیر ۱۳۹۶)

   

 • شهرداری باید به دنبال درآمدهای پایدار باشد

  شهرداری با تراکم فروشی و درآمدهای غیر پایدار نمی تواند اداره شود. برای تعریف درآمد پایدار برای شهر باید کارشناسان اقتصاد شهر ورود کنند.این شورا باید تلاش کند تا شهرداری کارآمد، توانمند، مقبول همه جریان ها و متخصص در امور شهری انتخاب کند تا پاسخگوی همه انتظارات باشد.#شهرفروشی #درآمدپایدار

  (وبسایت خبرگزاری جمهوری اسلامی، ۱۰ خرداد ۱۳۹۶)

پیش از انتخابات ۹۶

حسن خلیل‌آبادی

حسن خلیل آبادی متولد ۱۳۳۵، دارای مدرک کارشناسی مشاوره اجتماعی است

 • از سوابق کاری وی می توان به عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی معلمان، ریاست آموزش و پرورش شهرستان پاکدشت، مشاور مدیر کل آموزش و پرورش،مشاور معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان رى اشاره کرد.

 • وی در پنجمین دوره انتخابات شورای شهر تهران به عنوان دهمین نفربه این شورا راه یافت و هم اکنون عضو کمسیون فرهنگی واجتماعی و نماینده شورای شهر درستاد توانمند سازی سمن ها است.